Kurzy pohybových aktivit

PŘEHLED KURZŮ

 

 
 
RELAX - Relaxačně-zdravotní cvičení s prvky jógy
Známý výrok starší generace: „Když se ráno probudím a nic mě nebude bolet, tak to budu asi mrtvý.“ patří do černého humoru, ale nemusí patřit do Vašeho života. Nejhorší pro fyzickou kondici je rezignovat na pravidelný pohyb přiměřený věku.
Zaměření kurzu:
Prakticky si v průběhu kurzu ukážeme cviky vhodné pro každodenní fyzické aktivity v pokročilejším věku. Vysvětlíme si, co potřebují a co vydrží jednotlivé svalové skupiny v těle seniora, naučíme se jak pomalu, ale systematicky tělo protáhnout a jak je uvolnit v dechových cvičeních. Naučíme se rozlišovat varovné signály od těch, které jsou přirozeným průvodcem stáří.
Prvky jógy přináší do cvičení další rehabilitační a ozdravné účinky, stejně jako mají pozitivní přínos pro psychickou pohodu a vyrovnanost.
 
Účast v kurzu je na vlastní nebezpečí, organizátor neodpovídá za případná zranění.
 
Termín konání:
středa 9:00 až 10:00
Zahájení:
13. 4. 2016
Délka trvání:
8 lekcí v délce 60 minut
Poslední lekce:
1. 6. 2016
Cena:
1 070,-- Kč
Místo konání:
Sál „B“ Domu dětí a mládeže Praha 9

  

 
 
NORDIC WALKING - Chodíme s hůlkami
Chůze je pro člověka už od pravěku nejpřirozenějším způsobem pohybu a pravidelné procházky pomáhají si tuto schopnost udržet až do vysokého věku. Chození s hůlkami přináší ještě něco navíc: jde o plnohodnotný a současně nenáročný sport, který zapojí 90 procent svalstva celého těla, odlehčí vaše klouby a může vás zbavit různých zdravotních potíží.
Zaměření kurzu:
Kurs je určený pro seniory, kteří jsou schopni ve volnějším tempu zvládnout zhruba devadesátiminutovou vycházku. Během vycházek se naučíme přirozenému a uvolněnému pohybu s holemi. Povíme si něco vědomé práci nohou, délce kroku, o práci horní části trupu, správném držení těla a práci rukou.
Uvidíme, že chůze s hůlkami umožňuje přizpůsobit míru fyzické zátěže individuálním schopnostem každého jednotlivce tak, aby se po vycházce cítil svěží.
Kurs není náročný na vybavení. Budeme potřebovat jakékoli speciální hole na NORDIC WALKING, dobré sportovní boty, pokud možno s lehce zaoblenou patou a batůžek s pitím.
 
Účast v kurzu je na vlastní nebezpečí, organizátor neodpovídá za případná zranění.
 
Termín konání:
úterý 10:00 až 12:00
Zahájení:
5. 4. 2016
Délka trvání:
8 lekcí v délce 90 minut
Poslední lekce:
24. 5. 2016
Cena:
360,-- Kč
Místo konání:
Sraz u Domu dětí a mládeže Praha 9 - Prosek

  

napište nám

+420 731 520 585 (Praha)
prosek@senior-partner.cz